Agata Pasternak

MSc, PT

Pasje i osobowość

Szczęśliwa „mama” dwóch psiaków, dzięki którym regularnie wymienia obuwie, od czasu do czasu podłogę. Cała trójka lubi plażę i długie spacery, a górskie wędrówki Agata pokochała szczególnie. Jest zapaloną biegaczką, ale uwielbia także sporty wodne i jazdę na nartach. Poza pracą jej wielką pasją jest fotografia. Może dlatego lubi otoczenie natury i cieszą ją nawet drobiazgi.

Praca i trochę historii

Właściwie, to planowała zostać tłumaczem przysięgłym, jednak pewnego dnia obudziła się i stwierdziła, że nie chce tak spędzić reszty życia. Postanowiła zatem wybrać najlepszy zawód świata – fizjoterapię. Nigdy nie żałowała podjętej decyzji. Mówią, że kiedy praca jest pasją, to nigdy się nie pracuje. Tak więc Agata nie pracuje.

Agata nie lubi wróżyć z fusów, dlatego podczas terapii stawia na dokładny wywiad. Zadaje wiele pytań, by znaleźć przyczynę problemu i wyeliminować jego całość, a następnie utrwalić efekty treningiem. Chętnie odpowiada też na pytania stawiane przez pacjentów i zasadniczo dużo mówi, by pomóc im zrozumieć własne dolegliwości. Dzięki temu, pacjenci lepiej sobie z nimi radzą i bardziej angażują się w proces terapeutyczny, podczas którego dostają wszystkie potrzebne im do tego narzędzia. Agata doskonale wie, że skuteczna terapia nie jest jedynie dziełem jej rąk i pomysłowości. Za prawdziwym sukcesem stoi zawsze efektywna współpraca pacjenta i terapeuty, a Agata jest od tego ekspertem. Myśli nieszablonowo, by znaleźć dla każdego indywidualne rozwiązania.

Agata regularnie uczestniczy w szkoleniach oraz konferencjach. Obecnie rozwija się głównie w Koncepcji Maitlanda®, z wypiekami zgłębia też wiedzę na temat terapii problemów oka i jego okolicy, co wciąż jest niszą w fizjoterapii. Chętnie pracuje również z pacjentami z bólami głowy, zaburzeniami w obrębie biodra, czy kolana.