Thomas Horre

MSc, PT, OMPT-DVMT

IMTA Senior Teacher

Pasje i osobowość

Thomas to chodząca pasja. Robi tylko to, co lubi; kłopot w tym, że dużo tego jest! Ulta-dystansowy kolarz, czarny pas w karate, amator gotowania, fotografii, wspinaczki, gry w kendamę, entuzjasta kawy i znawca wina… to tylko niektóre z jego miłości. A ponad wszystko, kocha jakość.
Niemiec z pochodzenia, w 2018 roku przeprowadził się z pięknego Hamburga do także pięknego Gdańska.

Praca i trochę historii

Jako młody chłopak Thomas pracował przy konstrukcji scen koncertowych dla takich gwiazd, jak The Rolling Stones, Depeche Mode, Phil Collins, Tina Turner etc. Jednak z czasem poczuł potrzebę zajęcia się czymś bardziej wartościowym w życiu zawodowym. Od zawsze zainteresowany sportem, anatomią i fizjologią ludzkiego ciała, został więc terapeutą ruchu.

Dziś Thomas jest inspirującym nauczycielem i fizjoterapeutą z 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Potrafi wyjaśnić nawet najbardziej złożoną diagnozę, czy podejście terapeutyczne w prosty i praktyczny sposób.

Poprzez wszechstronną ocenę i badanie, połączone z terapią manualną oraz programowaniem ruchowym, kreuje efektywne, skrojone na miarę podejście, mające na celu poprawę wydajności i optymalizację powrotu do zdrowia swoich pacjentów. Dzięki temu, że w swoim aktywnym życiu doznał wielu różnorodnych urazów, sam wymiernie doświadczył, jak bardzo odpowiedni trening pomaga w poprawie wyników. Dlatego Thomas kładzie spory nacisk na zalecanie i odpowiednie dawkowanie ćwiczeń oraz strategii ruchowych, by pomóc wszystkim swoim pacjentom powrócić do tego, co kochają w życiu. Bez względu na to, czy są sportowcami, czy nie.

Jako nauczyciel Thomas dzieli się ogromną wiedzą i pasją do tego wspaniałego zawodu z fizjoterapeutami z całej Europy i nie tylko. Jest Senior Instruktorem w uznanej na całym świecie organizacji IMTA (International Maitland Teachers Association). Udziela się także aktywnie jako wykładowca i Mentor Kliniczny w programie OMPT (Orthopaedic Manual Physical Therapy), który daje uczestnikom najwyższą specjalizację w zrozumieniu i terapii złożonych zagadnień ortopedycznych, w oparciu o praktykę opartą na dowodach.

Obserwuj go na Insta: thebetterphysio