Daria Frozyna

MSc, PT, OMPT-DVMT

IMTA Teacher

Pasje i osobowość

Niepoprawna optymistka, matka roślin, miłośniczka ekologii. Uwielbia ludzi, jazdę rowerem, muzykę, fotografię i jedzenie tego, co ugotuje Thomas.
Głośno śpiewa, na szczęście tylko wtedy, gdy nikt nie słyszy.

Praca i trochę historii

Fizjoterapeuta i nauczyciel. Praca to także jej wielka pasja. Przez niemal 20 lat doświadczenia zawodowego wiele widziała i zadawała wiele pytań, ale wciąż chce więcej.

Jako fizjoterapeuta pomaga pacjentom odzyskać tożsamość ruchową i nabrać zaufania do własnego ciała. Wspólnie z nimi tworzy indywidualny plan działania, nakierowany na osiągnięcie ustalonego wcześniej celu. Terapia z nią jest wszechstronna i obejmuje terapię manualną, odpowiednio dobrane ćwiczenia… Daria kładzie jednak nacisk także na edukację, która pomaga pacjentom zrozumieć ich ból/problem, daje motywację oraz narzędzia niezbędne do stworzenia długofalowych zmian w kierunku zdrowszego życia.

Daria brała udział w niezliczonych kursach podyplomowych, których zwieńczeniem było uzyskanie tytułu OMPT (Orthopaedic Manual Physical Therapist) po szkoleniu na najwyższym, międzynarodowym poziomie, cieszącym się bardzo dużym prestiżem w świecie terapii manualnej. Teraz sama jest Mentorem Klinicznym dla innych fizjoterapeutów w tym wymagającym programie, jednak własnej edukacji nigdy nie uzna za zakończoną.
Stosowane przez nią podejście jest głęboko zakorzenione w praktyce opartej na dowodach naukowych, chociaż w przypadkach bardziej złożonych potrafi być niekonwencjonalna.

Fizjoterapeuta z głębi serca, nauczyciel z potrzeby dzielenia się wiedzą i entuzjazmem. Daria stymuluje u swoich kolegów/koleżanek po fachu ciekawość, dociekliwość i kreatywność. Uwielbia patrzyć, jak zasiane ziarna kiełkują. Jedyny polski instruktor uznawanej na całym świecie Koncepcji Terapii Manualnej Maitlanda.